Богослужење
У манастиру су развијене различите делатности у циљу оживљавања ове светиње и монашког живота у њој. Први корак на том путу је обнављање и очување богослужбеног живота у градачкој цркви. Јутарњим и вечерњим молитвама, и нарочито светом Литургијом, када су све сестре окупљене око свештенослужитеља, овај средњовековни храм свакодневно изнова оживљује и потврђује се као црква, као Царство небеско присутно у историји.
Распоред богослужења Распоред богослужења у градачком манастиру за месец јануар

Радним даном:

Јутрење у 7 часова

Вечерње у 18 часова

Током недеље Света Литургија се служи према  распореду који се објављује почетком месеца.

Недељом:

јутрење у 8, Света Литургија у 9 часова

Могуће промене сатнице биће обајвљене у месечном распореду.

За све информације можете позвати на број 0648003884.

6. 1. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА БАДЊИ ДАН (ОЦИ)
ВЕЧЕРЊА У МАНАСТИРУ У 15 30, У 16 ОСВЕЋЕЊЕ БАДЊАКА У ГРАДЦУ, У 18 НА РУДНУ7. 1. ПОНЕДЕЉАК- ПОНОЋНА ЛИТУРГИЈА, ЈУТРЕЊЕ ПОЧИЊЕ У 23 30
БОЖИЋ

8. 1. УТОРАК Другог дана Божића, на празник Сабор Пресвете Богородице, епископ жички Јустин служиће Свету Литургију у Рашки, парох градачки Никола Ћурчић и сестринство манастира присуствоваће Литургији тако да у манастиру Градац неће бити богослужења како је претходно објавлјено у распореду.

9. 1. СРЕДА ЛИТУРГИЈА У 8 ЧАСОВА (Свети првомученик и архиђакон Стефан)

13. 1. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА

14. 1. ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА
(Обрезање Господње; Св. Василије Велики (Нова година)