Богослужење
У манастиру су развијене различите делатности у циљу оживљавања ове светиње и монашког живота у њој. Први корак на том путу је обнављање и очување богослужбеног живота у градачкој цркви. Јутарњим и вечерњим молитвама, и нарочито светом Литургијом, када су све сестре окупљене око свештенослужитеља, овај средњовековни храм свакодневно изнова оживљује и потврђује се као црква, као Царство небеско присутно у историји.
Распоред богослужења Распоред богослужења у градачком манастиру за месец септембар

Радним даном:

Јутрење у 7 часова

Вечерње у 18 часова

Током недеље Света Литургија се служи према  распореду који се објављује почетком месеца.

Недељом:

јутрење у 8, Света Литургија у 9 часова

Могуће промене сатнице биће обајвљене у месечном распореду.

За све информације можете позвати на број 0648003884.

1. 9. СУБОТА ЛИТУРГИЈА У 8 ЧАСОВА (Света Сара)

2. 9. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА

9. 9. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА

11. 9. На дан Усековања Светог Јована Крститеља Литургија неће бити служена у манастиру Градац, већ у манастиру Нова Павлица са почетком у 8:30 часова.

16. 9. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА (Света Фива)

21. 9. ПЕТАК ЛИТУРГИЈА У 8 ЧАСОВА (Мала Госпојина)

23. 9. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА

27. 9. ЧЕТВРТАК ЛИТУРГИЈА У 8 ЧАСОВА (Крстовдан)