Богослужење
У манастиру су развијене различите делатности у циљу оживљавања ове светиње и монашког живота у њој. Први корак на том путу је обнављање и очување богослужбеног живота у градачкој цркви. Јутарњим и вечерњим молитвама, и нарочито светом Литургијом, када су све сестре окупљене око свештенослужитеља, овај средњовековни храм свакодневно изнова оживљује и потврђује се као црква, као Царство небеско присутно у историји.
Распоред богослужења Распоред богослужења у градачком манастиру за месец септембар

Радним даном:

Јутрење у 7 часова

Вечерње у 18 часова

Током недеље Света Литургија се служи према  распореду који се објављује почетком месеца.

Недељом:

јутрење у 8, Света Литургија у 9 часова

Могуће промене сатнице биће обајвљене у месечном распореду.

За све информације можете позвати на број 0648003884.

6. 9. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА ( На крају Литургије чита се молитва за успешан почетак школске године.)

11. 9. ПЕТАК ЛИТУРГИЈА У 7 ЧАСОВА ( Усековање главе Светог Јована Крститеља)

13. 9. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА

20. 9. НЕДЕЉА ЛИТУРГИЈА У 9 ЧАСОВА

21. 9. ПОНЕДЕЉАК ЛИТУРГИЈА У 8 ЧАСОВА ( Рођење Пресвете Богородице – Мала Госпојина)