Дана 23.04.2016. године, на светог мученика Терентија ( Лазареву Суботу ), Свету Литургију у Храму Светих Благовести, манастира Градац по благослову Епископа Жичког господина Јустина, а уз саслужење сестара манастира Градац, Свету Литургију су одслужили парох градачки Ненад Рогић, војни свештеник капетан Иван Аврамовић и војни свештеник потпоручник Владан Вуковић.

Светој Литургију су присуствовали припадници 21. пешадијског батаљона из Рашке на челу са командантом потпуковником Николом Грковићем. Поред припадника војске Литургији је присуствовало и мноштво верног народа. Након Свете Литургије војни свештеници су припадницима 21. Пешадијског батаљона одржали предавање на тему: „ Православни брак и породица данас“.

Након предавања верни народ је добровољно приступио радној акцији, како би се рашчистило имање око манастира.

Након завршеног рада, дружење је завршено пригодним ручком, који су сестре припремиле за све учеснике акције.