Јелена – краљица, монахиња, светитељка (тематски зборник радова)

Сестринство манастира Градац издало је у децембру 2015. године зборник научних радова под називом Јелена – краљица, монахиња и светитељка.

У публикацији су обједињени радови из различитих научних области како би лик ове велике краљице, светитељке и градачке ктиторке, о којој се за сада у науци мало зна, био сагледан у целини. У остваривању овог пројекта учествовали су наши еминентни стручњаци, а извођење је подржано од Министарства културе и информисања и Управе за сарадњу с црквама при Министарству правде Републике Србије.

Ради детаљнијег увида објављујемо кратак преглед зборника, уводну реч издавача и приказ који је написао професор Предраг Драгутиновић и који објављен у часопису Православље 15. јула 2016. године.

За све информације и наручивање зборника можете се обратити градачком сестринству

путем и-мејла mangradac@gmail.com;

или телефона: 036-57-78-743; 064-800-3884.

Зборник можете купити и у Београду, на неком од следећих продајних места:

1. Књижара и галерија Ризница
Улица Његошева 7, Земун

2. Књижара Православног богословског факултета
Улица Мије Ковачевића 11Б, Карабурма

3. Књижара Православног богословског института
Улица Краља Петра 2, Стари Град

Кликните овде за кратак преглед зборника у pdf формату.

Приказ тематског зборника радова “Јелена – краљица, монахиња, светитељка” проф. др Предрага Драгутиновића у часопису “Православље”