Наша драга сестра у Христу, монахиња Херувима (Јемуовић), упокојила се 23. августа 2018. у својој 85. години, а сахрањена је сутрадан, након заупокојене Литургије у манастиру Градац. Богослужењу и последњем опроштају са њом присуствовало је монаштво манастира Студенице, Ковиља, Липара и Стубла, бројни свештеници, чланови њене породице и многи пријатељи који су је дубоко поштовали и волели.

Мати Херувима била је драгоцен пример монахиње која у свим тешкоћама и тескобама овог живота с осмехом и крепком вољом истрајава у подвигу љубави. Њено дугогодишње монашко искуство, натопљено једноставношћу и топлином, недостајаће градачким сестрама. Ипак, ту је нада да нас сада још једна искрена молитвеница заступа пред Богом у Његовом Царству.