Поводом обележавања Дана заштите природе, Шумарска школа из Краљева, Парк природе – Голија и манастир Градац учествовали су у акцији уређења манастирске порте, простора око манастира и стазе до Петровог крша. Са пуно љубави и преданости сестринство манастира на челу са игуманијом Нином, професори школе, ђаци и запослени у Парку природе Голија уложили су заједнички труд како би поводом обележавања Дана заштите природе 11.04.2019. извели следеће радове:

• Шишање партерног травњака
  • Сакупљање лишћа
  • Окопавање, прихрањивање и орезивање садница
  • Садња нових садница
  • Уређење и уклањање шибља око манастирске порте
  • Рашчишћавање и уређења терена стазе до Петровог крша

Сарадња на овом пројекту започела је пре неколико година уз благослов манастира Градац и сагласност Републичког завода за заштиту споменика културе. Овога пута у акцији су учествовали игуманија Нина са сестринством и радницима манастира, представници ЈП “Србија шуме” и ПП “Голија” – Раде Вранић, Драгољуб Шеклер и Милорад Миленковић, радници ШГ Рашка, професори Шумарске школе из Краљева – Стојана Кочовић, Виолета Јордовић, Драгојла Рољевић, Светлана Јовановић, Миљан Ђуровић и Предраг Цветковић. Одговорност према заштити природе и њеном очувању показали су и ђаци са смера техничар за Пејзажну архитектуру (I-5) и Шумарски техничар (II-3), без чијих вредних руку све ово не би било могуће реализовати. Они настављају оно што већ годинама раде генерације ђака Шумарске школе из Краљева заједно са својим професорима.

(вест преузета са сајта Шумарске школе Краљево)