У недељу 27.8.2017. године била нам је у гостима екскурзија из Пожеге. Прво су били на уобичајеној недељној литургији, а затим смо их угостили у манастирском конаку. Између осталих у госте су нам дошли и пожешки свештеници Ненад Величковић и Божидар Главоњић који су служили литургију заједно са оцем Ненадом и оцем Николом, новим градачким парохом. Госте смо послужили кафом и ратлуком. Седели смо мало са њима, испричали им нешто о манастиру па су они отишли.

Касније тог дана обишли смо манастир ,,Ђурђеви Ступови“. То је манастир који у XII веку подигао оснивач лозе Немањића Стефан Немања. Ту су нас дочекали лепим грицкалицама. Послужили су нас. Након тога присуствовали смо вачерњој служби. Онда су отворили кивот са делом моштију Светог Георгија и Светог Теоктиста (Краља Драгутина). Позвали су нас на вечеру. Када смо завршили још мало смо причали, смејали се и отишли.

Било нам је лепо. Поучне приче, дружење и хумор били су саставни део ових недељних обилазака.

Ана Станковић, VII разред,
ОШ “Филип Филиповић”, Београд